معرفی و شرح مختصر مستند انقلاب صنعتی پایدار

مستند انقلاب صنعتی پایدار درواقع رنج‌نامه‌ای است که جمشید آرین اصل از سال ۱۳۸۰، برای ایجاد تحول در سیستم حمل‌ونقل و استفاده از انرژی‌های پاک پایدار متحمل شده است و یا شاید بتوان با نگاهی دقیق‌تر این مستند را سوگنامه‌ای دانست که مهندس آرین آن را در رثای مظلومیت بند بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سر داده است.

اقتصاد شادی روایتی از تقابل جهانی‌سازی اقتصاد به نفع ابرشرکت‌ها

اقتصاد شادی جهانی‌سازی اقتصاد را نقد می‌کند و پی‌آمدهای منفی آن‌را برمی‌شمارد و برای آن جایگزین ارائه می‌دهد: محلی‌سازی اقتصاد.

اقتصاد مقاومتی در فرانسه! – معرفی و شرح مختصر مستند «ساخت فرانسه»

این مستند با بیان مشکلات جامعه فرانسه که به واسطه‌‌ی جهانی‌شدن دامن گیر آن‌ها شده، سعی دارد همه‌ی هم‌وطنان خود را برای برون‌رفت از این بحران بسیج کند. راهکاری را هم که برای دست یافتن به این مهم ارائه می‌کند حمایت یکپارچه دولت و مردم از تولیدات داخلی فرانسه است.

مردم مقاوم در الگوی معیشت مقاوم

اگر اقتصاد در یك كشور به مثابه يك ساختمان در نظر گرفته شود، مردم بنيان آن هستند. اين مردم مقاوم هستند كه مقاومت اقتصاد را تضمین می‌كنند.

معرفی و شرح مختصر مستند نبرد خاموش

مستند نبرد خاموش علاوه بر مطرح کردن صریح و بی‌پرده‌ی آثار تحریم در جامعه، به چگونگی تأثیر تحریم‌ها بر میزان خودکفایی و ایجاد نگاهی دورن‌زا نیز می‌پردازد.

معرفی و شرح مختصر مستند ایرانگرد

مستند ایرانگرد در کنار به تصویر کشیدن طبیعت مناطق مختلف ایران، خانواده‌هایی را معرفی می‌کند که برخی از گزاره‌های معیشت مقاوم را در زندگی خود به‌کار بسته‌اند.

معرفی و شرح مختصر مستند آمایش‌گران روز مبادا

مستند آمایش‌گران روز مبادا به بررسی نحوه‌ی مقاوم سازی زندگی برای مواجهه با بلایای عظیم طبیعی و غیر طبیعی با بهره‌گیری از ابزارها و فن‌آوری‌های مدرن می‌پردازد.