معرفی و شرح مختصر فیلم وال استریت، پول هرگز نمی‌خوابد


دو مولفه‌ای کلیدی این قسمت عشق و ثروت است. عشق و ثروتی كه يك دوراهی را پيش روی گکو بعد از پیدا کردن وینی قرار می‌دهد؛ بازگشت به دوران جاه‌طلبی در وال‌استریت یا ماندن در کنار دخترش.


101نام فیلم : خیابان استریت، پول هرگز نمیخوابد – Wall Street Money Never Sleeps

کارگردان: الیور استون – Oliver Stone

نویسنده:  الیور استون – Oliver Stone

آلن لوئب – Allan Loeb

استفان شیف – Stephen Schiff

تاریخ ساخت: 9 September 2009 

تاریخ اکران:   24 September 2010

بازیگران:

Michael Douglasمایکل داگلاس       

شیا لبوف – Shia LaBeouf

کری مولیگان Carey Mulligan 

فرانک لانگلا Frank Langella

زمان: 133 دقیقه

محصول: آمریکا 

 معرفی کارگردان:

الیور استون یکی از شاخصترین کارگردانهای سینمای سیاسی ایالات متحده میباشد. او فیلمهای زیادی در مورد ساختارهای سیاسی ایالات متحده ساخته است و همچنین دو جایزه اسکار بهترین کارگردان را در کارنامه خود دارد. او به دلیل اینکه پدرش از کارگزاران بورس وال استریت بوده به طور ملموس و از نزدیک با وال استریت آشنایی دارد و با آن زندگی کرده است. الیور استون بعد از 23 سال از ساخت قسمت اول فیلم که در دوران بحران اقتصادی دهه 1980 بود این‌بار با ظرافت خاصی قسمت دوم وال استریت را درست بعد از بحران مالی سال 2008 میسازد.

oliver-stone-photocall-savages-02معرفی فیلم:

داستان «وال استریت، پول هرگز نمیخوابد» در ادامه قسمت اول «وال استریت 1985» است و اسم فیلم از دیالوگ قسمت اول (پول هرگز نمیخوابد) گرفته شده است. گوردون گکو سرمایه‌دار طماع و جاه‌طلب وال استریت حالا بعد از گذراندن محکومیت از زندان آزاد میشود و دوباره به سراغ وال استریت میرود اما این‌بار در قامت یک مشاور کارکشته برای دانشجویان.

او در این قسمت دیالوگ کلیدی خود یعنی «طمع خوب است» را به کتاب تبدیل میکند. گکو پیرمرد سرد و گرم دیده‌ی وال استریت از طریق جیکوب، خواستگار دخترش که خود از کارمندان وال استریت است دخترش وینی را پس از مدت‌ها پیدا میکند. وینی به خاطر تباه شدن زندگیش به دلیل خودخواهی گکو از او متنفر است. دو مولفهای کلیدی این قسمت عشق و ثروت است. عشق و ثروتی كه يك دوراهی را پيش روی گکو بعد از پیدا کردن وینی قرار می‌دهد؛ بازگشت به دوران جاه‌طلبی در وال‌استریت یا ماندن در کنار دخترش. الیور استون در نهايت با انتخاب عشق برای شخصیت طماع و حیلهگر گکو از او یک قهرمان میسازد.